
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.2954 mm |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 27 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 30 Ω |
| Schedule B | 8541600060 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 798
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31889
Ext.Price$0.31889
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31889 | $0.31889 |
| 10 | $0.26503 | $2.65030 |
| 25 | $0.25545 | $6.38625 |
| 50 | $0.24622 | $12.31100 |
| 100 | $0.22057 | $22.05700 |
| 300 | $0.21885 | $65.65500 |
| 500 | $0.21715 | $108.57500 |
| 1000 | $0.20091 | $200.91000 |
| 3000 | $0.18856 | $565.68000 |
| 5000 | $0.17697 | $884.85000 |
| 10000 | $0.16927 | $1692.70000 |
